OKEx, Nadal sparaliżowany aresztem założyciela, Szczegóły planów dla Bitcoin Cash Hard Fork

30. Oktober 2020

Wypłaty depozytów kryptokurwalutowych są nadal zawieszone na giełdzie OKEx po niedawnym aresztowaniu założyciela, ale urzędnicy z siedzibą na Malcie posuwają się do przodu w innych sprawach, w tym planowania wokół zbliżającego się twardego widelca na Bitcoin Cash blockchain.

BCH (BCH, -1,67%) twardy widelec oczekiwany na 15 listopada jest wynikiem propozycji aktualizacji łańcucha blokowego w sierpniu z grupy znanej jako Bitcoin (BTC, +0,73%) Cash ABC (BCH ABC), prowadzonej przez Amaury Sechet.
Wśród innych zmian, Sechet i jego zespół planuje wprowadzenie nowej „zasady Coinbase“, która wymaga 8% wydobytych BCH być redystrybuowane do Bitcoin ABC jako sposób finansowania rozwoju protokołu.
Zmianie tej sprzeciwia się jednak Roger Ver, prezes wykonawczy puli górniczej Bitcoin.com i Bitcoin Cash Node (BCHN).
„Odwrócenie części #BitcoinCash bloku nagrody do zapłacenia jednego zespołu rozwoju jest w stylu radzieckim centralnym planista marzenie się spełnić“, Ver napisał w tweet. „Proszę, przestań.“
OKEx powiedział 28 października w poście na swojej stronie internetowej, że w przypadku sukcesu widelca, posiadacze BCH otrzymają dwa nowe aktywa, BCH ABC i BCHN.
„Po zakończeniu pracy widelca, odniesiemy się do cen handlowych rozwidlonych par walutowych na głównych giełdach i wybierzemy łańcuch z wyższą ceną, aby odziedziczyć nazwę BCH. Żetony drugiego łańcucha zostaną zrzucone na konta finansowania użytkowników w stosunku 1:1“.

Futures i wieczyste swapy na BCH będą „podążały za jednym z widełek“, zgodnie z dokumentem.

„Zasadniczo, aktywem bazowym kontraktów potransakcyjnych będzie najdroższy składnik aktywów potransakcyjnych, określony przez rynek kasowy na różnych głównych giełdach kryptograficznych“, dodał.
Według danych z Bitcoin Dance, z 1000 ostatnich bloków wydobywanych na Bitcoin Cash, około 70% sygnalizowało wsparcie dla BCHN, a tylko 0,2% dla Bitcoin ABC.
Prezes OKEx Jay Hao powiedział CoinDesk w telegramie, że obie grupy „mają bardzo różne pomysły na temat proponowanego podatku górniczego“.

„OKEx rozumie, że w przestrzeni łańcucha blokowego, główni deweloperzy mają różnice zdań co do najlepszego sposobu finansowania rozwoju, wzrostu, ciągłej innowacji i przyszłego kierunku“, powiedział Hao. „Oczywiście, zawsze lepiej jest, gdy można osiągnąć porozumienie i wprowadzić zmianę za pomocą miękkiego widelca“.

Wszystkie działania związane z wycofywaniem się z rynku OKEx pozostają zawieszone po tym, jak na początku tego miesiąca Hao powiedział, że posiadacz prywatnego klucza niezbędnego do autoryzacji wycofywania się z rynku był poza zasięgiem wzroku, podczas gdy „współpracował z biurem bezpieczeństwa publicznego w ramach dochodzeń“.
Chińskie źródło informacji Caixin poinformowało, że założyciel OKEx, Mingxing „Star“ Xu, został ujęty w areszcie policyjnym.

#Blockchain